Vyhledávání


Kontakt

Nadira - Naděžda Tumpachová

E-mail: nada.tumpachova @seznam.cz

Můj příběh

Jsem tanečnice tělem, srdcem i duší. Jak jsem se k tanci dostala a jak změnil můj život? Povím vám můj životní příběh.

 

Vyrůstala jsem v taneční rodině a od dětství tančím. 

Ve svých dvanácti letech jsem začala trénovat a naplno se věnovat sportovnímu tanci. Víkendy jsem trávila vystupováním na plesech a pak později na tanečních soutěžích po celé republice, bylo to úžasné období mého života.

V třinácti jsem začala vést s otcem kurzy společenského tance. Tanci a výuce se věnuji už patnáct let. 

Na výuce miluji, jak se během několika týdnů stanou z kluků vychovaní gentlemani v oblecích a z holek se stanou překrásné slečny v nádherných šatech a spolu ladně tančí na parketě a už to nejsou děti, ale mladí lidé připraveni do života.

V osmnácti jsem objevila kouzlo břišních tanců, které mi pomohly po operaci. Tanec mi posílil záda a také mi pomohl vyrovnat se složitým psychickým obdobím. Z vlastní zkušenosti jej proto mohu doporučit i těm, kdo mají zdravotní komplikace.

Na orientálním tanci miluji to, jak umí rozvinout ženskost, od té doby si více užívám být ženou a baví mě se líčit, zdobit, hezky se žensky obléct, nejlépe do krásného tanečního kostýmu. Také se vždy těším na dámskou skupinu, když se sejde skvělá parta žen.

Dnes už se orientálnímu tanci věnuji deset let a umím spousty dalších stylů z celého světa, jako temperamentní španělský tanec s vějířem, výrazový indický tanec zvaný Bollywood i láskyplný havajský tanec nebo domorodý kruhový tanec tribal.

Před sedmi lety jsem se zamilovala také do salsy, díky bratranci, lektoru salsy.

Tančila jsem a vystupovala na show po republice i v zahraničí, hodně v Irsku. Také jsem pracovala jako taneční animátorka v Řecku.

Umístila jsem se v  semifinále národní soutěže MissOrient 2011.

Tento rok jsem se stala vícemistryní ČR v bellydance formacích s taneční skupinou.

Dnes se vzdělávám od těch nejlepších mezinárodních lektorů z Kuby, Brazílie, Ukrajiny, Egypta, Francie, Irska,...